Zdemaskowany sposób na fotoradary . Policja apeluje !


Jednostki policyjne ostrzegają , że korzystanie z jammerów, czyli zagłuszaczy jest nielegalne.  Niestety często firmy stosują je, by chronić się przed wyciekiem ważnych  informacji, a kierowcy przekraczający prędkość próbują się za ich pomocą ratować – jak wynika z  doniesień magazynu  „Dziennik Gazeta Prawna”.

zdj. buzzle.com

Radar Jammer -tzw. „spowalniacz prędkości lub zagłuszacz ” .  Jego działanie polega na tym  , że radar lub fotoradar policyjny mierzy taką wartość prędkości, jaką sami sobie  wybieramy.
Od rzeczywistej prędkości pojazdu możemy odejmować lub dodawać dowolną wartość, np.

Z reguły  zakup radaru , typu jammer , jest   na rynku nielegalny.  Jednakże to nie odstrasza  chętnych na ich zakup , wręcz przeciwnie zainteresowanych przybywa  i to w zadziwiająco szybkim tempie.

Sklepy internetowe oferują tego typu urządzenia , począwszy od sprzętu za 200-400 zł , które wystarczająco blokują sygnał radaru policyjnego , aż po skomplikowany sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy złotych, służących do ochrony zarówno  przedsiębiorstw , jak i wyższych instancji .

Tego typu urządzeń , zgodnie z prawem telekomunikacyjnym, mogą używać tylko służby specjalne – przypomina Andrzej Piotrowski, ekspert ds. telekomunikacji z Centrum im. Adama Smitha.

Urząd Komunikacji Elektronicznej wzywa więc do zawiadamiania go o wszelkich przypadkach blokowania sygnałów GSM lub GPS (blokują one pracę telefonów komórkowych, radarów policyjnych czy urządzeń nagrywających, a także przypominamy są nielegalne).

   

                                                                                                            Koniecznie pamiętaj !
Za używanie radaru ,  można zapłacić 5 tys. zł grzywny.!

 źródło

Reklamy

About car4fun

Pracuję w firmie Deprat Sp. z o.o. Zajmujemy się wypożyczaniem samochodów więc jestem zainteresowana motoryzacją, marketingiem. Tego bloga stworzyliśmy dla zabawy i rozrywki po pracy. Chcemy potraktować temat z przymrużeniem oka.

Posted on 23 Maj 2012, in Newsy and tagged , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: