Fotoradary plajtują?


Fotoradary zamiast 100 mln zł miesięcznie zarabiają tylko kilka – ujawnia „Dziennik Gazeta Prawna”. Władze powinny być zadowolone. W końcu oznacza to, że są skutecznym środkiem prewencyjnym.

Od początku roku fotoradary, rozstawione na polskich drogach, zarobiły niecałe 7 mln zł – dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”. Tymczasem minister finansów założył, że w tym roku za sprawą mandatów, wystawionych przez sprawującą nadzór nad tym systemem Inspekcję Transportu Drogowego, budżet państwa wzbogaci się o ponad 1,2 mld zł. Oznacza to, że miesięcznie z tego tytułu powinno spływać około 100 mln zł.

Zdaniem ekspertów nie ma już żadnych szans na realizację tego planu. I to pomimo rekordowych nakładów na rozbudowę sieci fotoradarów i jej obsługę. Poważne problemy z tego powodu może mieć przede wszystkim Generalna Inspekcja Transportu Drogowego, która w lipcu ub.r. przejęła od GDDKiA oraz policji sieć fotoradarów i obiecała podnieść ich wydajność.

Inspekcja tłumaczy, że dotychczasowe wpływy są na niskim poziomie, ponieważ system nie działa jeszcze optymalnie i wciąż jest w budowie. Zdaniem inspektorów, wpływy z fotoradarów w rzeczywistości są dużo większe, bo spora część mandatów nie została jeszcze wysłana kierowcom.

Czy jednak w prawidłowo działającym państwie urzędnik, zajmujący się nadzorem nad siecią fotoradarów, powinien się tłumaczyć z niskich wpływów? Przecież urządzenia te montowane są po to, by zniechęcić kierowców do łamania ograniczeń prędkości. Generowanie przez nie niewielkiej liczby mandatów świadczy więc o tym, że system jest skuteczny i zapewnia bezpieczeństwo pieszym oraz innym uczestnikom ruchu.

 

ŹRÓDŁO

Reklamy

About car4fun

Pracuję w firmie Deprat Sp. z o.o. Zajmujemy się wypożyczaniem samochodów więc jestem zainteresowana motoryzacją, marketingiem. Tego bloga stworzyliśmy dla zabawy i rozrywki po pracy. Chcemy potraktować temat z przymrużeniem oka.

Posted on 25 kwietnia 2012, in Newsy. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: