Oto nowa mekka turystów. Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016


Wrocław został nominowany do objęcia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Konkurs rozstrzygnęła we wtorek w Warszawie Komisja Selekcyjna złożona z ekspertów z UE i Polski. Decyzja jury była jednogłośna.

Wrocław będzie promował polską kulturę w Europie w 2016 roku. Miasto otrzyma nagrodę pieniężną im. Meliny Mercouri w wysokości 1,5 mln euro.

Komisja Selekcyjna rozstrzygnęła konkurs po finałowych prezentacjach pięciu polskich miast biorących udział w ostatnim etapie zmagań o tytuł. Obok Wrocławia w konkursie rywalizowały: Gdańsk, Lublin, Katowice i Warszawa.

W 2016 roku Wrocław będzie pełnić funkcję Europejskiej Stolicy Kultury wraz z jednym z miast w Hiszpanii. Organizatorem konkursu w Polsce jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Wygrała Polska, a w Polsce najlepszy znak jakościowy to kultura. Wygrała Polska, dlatego że miasta, które przygotowały tę prezentację – przygotowywały i prezentację, i programy, i projekty na bardzo wysokim poziomie” – powiedział minister kultury Bogdan Zdrojewski podczas wtorkowych uroczystości ogłoszenia wyniku konkursu.

„Bardzo się cieszę, że to ogłoszenie jest na parę tygodni przed rozpoczęciem polskiej prezydencji” – ocenił Zdrojewski. Minister kultury poprosił też, aby nie tylko zwycięskie miasto, ale także pozostałe, które startowały w konkursie, realizowały programy przygotowane w ramach konkursu Europejska Stolica Kultury 2016.

Artykuły z: PAP
ŹRÓDŁO

Reklamy

About car4fun

Pracuję w firmie Deprat Sp. z o.o. Zajmujemy się wypożyczaniem samochodów więc jestem zainteresowana motoryzacją, marketingiem. Tego bloga stworzyliśmy dla zabawy i rozrywki po pracy. Chcemy potraktować temat z przymrużeniem oka.

Posted on 11 kwietnia 2012, in Newsy. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: