Im cieplej, tym drożej na stacjach


Kolejne wiosenne dni przynoszą coraz wyższe ceny paliw. Mamy już spodziewane przeskoczenie cen oleju napędowego przez ceny benzyny i – co gorsza – ruchowi ku górze końca nie widać…

W tym tygodniu średnia cena benzyny bezołowiowej 95 wyniosła 5,79 zł/l. To o pięć groszy więcej niż przed tygodniem. Paliwo Pb98 sięga już niemal do pułapu 6 zł, choć jeszcze brakuje jej 1 grosza (5,99 zł/l).

Olej napędowy podrożał o dwa grosze i w tym tygodniu kosztuje 5,76 zł/l. Gaz cały czas pozostaje istotnie konkurencyjny i kosztuje 2,85 zł/l. W ostatnich dniach widzimy jednak pewne zawirowania w sektorze hurtowym, co może powodować nieznaczne zwyżki w przyszłym tygodniu.

W tym tygodniu najdroższym z województw było Mazowieckie i Opolskie z ceną benzyny 5,84 zł/l. Za 5,78 można było natomiast to paliwo nabyć aż w pięciu różnych województwach. Olej napędowy najtańszy w tym tygodniu był w województwie podlaskim i kosztuje 5,72 zł/l. Najdrożej za diesla płacić trzeba było w Świętokrzyskiem – 5,85 zł/l.

Wśród stolic wojewódzkich o najdroższym paliwie dziś przodowały Opole z benzyną po 5,88 zł/l i Gorzów Wlkp. z dieslem po 5,86 zł/l. W tym samym czasie za litr benzyny w Katowicach płaciło się aż o 15 groszy mniej, a w Białymstoku za litr diesla – o 14 groszy mniej.

Źródło

Reklamy

About car4fun

Pracuję w firmie Deprat Sp. z o.o. Zajmujemy się wypożyczaniem samochodów więc jestem zainteresowana motoryzacją, marketingiem. Tego bloga stworzyliśmy dla zabawy i rozrywki po pracy. Chcemy potraktować temat z przymrużeniem oka.

Posted on 29 marca 2012, in Newsy and tagged , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: