Energia z auta dla gospodarstwa domowego


Mitsubishi rozpocznie dystrybucję adaptera MiEV power BOX. Pomysłowy wynalazek pozwoli na wykorzystanie w gospodarstwach domowych energii zgromadzonej w akumulatorach aut elektrycznych.

Produkowany przez jedną ze spółek Mitsubishi Group, adapter MiEV power BOX dostępny będzie na razie wyłącznie w Japonii na liście oryginalnych akcesoriów modeli elektrycznych modeli i-MiEV oraz MINICAB-MiEV w rekomendowanej przez producenta cenie 149 800 jenów brutto (około 5700 zł).

Adapter MiEV power BOX to urządzenie, które po podłączeniu do gniazda szybkiego ładowania w modelu i-MiEV lub MINICAB-MiEV, może dostarczyć do 1500 watów prądu przemiennego z rezerw zmagazynowanych w akumulatorach pojazdu elektrycznego. Urządzenie to przeznaczone jest głównie do zasilania sprzętu elektrycznego w czasie wyjazdów oraz w razie awarii domowej sieci energetycznej. Po podłączeniu do pojazdu wyposażonego we w pełni naładowany akumulator (16 kWh), MiEV power BOX może w czasie od 5 do 6 godzin zapewnić 1500 watów mocy, czyli tyle ile przeciętne gospodarstwo domowe w Japonii zużywa w ciągu jednego dnia.

Wiele uwagi poświęca się obecnie możliwości wykorzystania akumulatorów pojazdów elektrycznych, jako awaryjnego źródła zasilania. Jednocześnie trwa kampania popularyzująca energię odnawialną (słoneczną, wiatrową itd.) oraz budowa „inteligentnych” sieci energetycznych, które w przyszłości pozwolą na bardziej efektywne wykorzystanie energii elektrycznej.

W rezultacie coraz szersze grono postrzega pojazdy elektryczne nie tylko jako produkt umożliwiający ochronę środowiska, ale również jako rozwiązanie rosnących problemów związanych z przeciążeniem sieci oraz efektywną dostawą energii elektrycznej. Aby sprostać oczekiwaniom nowej rzeczywistości firma MMC prowadzi intensywne prace rozwojowo-badawcze nad odpowiednimi technologiami a jednym z efektów będzie adapter MiEV power BOX.

Źródło 

Reklamy

About car4fun

Pracuję w firmie Deprat Sp. z o.o. Zajmujemy się wypożyczaniem samochodów więc jestem zainteresowana motoryzacją, marketingiem. Tego bloga stworzyliśmy dla zabawy i rozrywki po pracy. Chcemy potraktować temat z przymrużeniem oka.

Posted on 29 marca 2012, in Newsy and tagged , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: