Jak uzyskać samochód zastępczy z OC


Nowa Trybuna Opolska opublikowała dzisiaj artykuł na temat tego jak skorzystać z samochodu zastępczego z OC sprawcy wypadku, w wyniku którego nasz samochód został unieruchomiony.

W artykule czytamy:

” Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego z 17 listopada 2011 r. odpowiedzialność ubezpieczyciela z tytułu umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych obejmuje celowe i ekonomicznie uzasadnione wydatki na najem pojazdu zastępczego.

– Pokrycie kosztu wynajęcia samochodu zastępczego nie jest uzależnione od możliwości korzystania przez poszkodowanego z komunikacji zbiorowej, tak jak było to wcześniej – tłumaczy Marek Baran z Link4.

Oznacza to, że ubezpieczyciel jest zobowiązany do pokrycia kosztu wynajmu samochodu zastępczego dla poszkodowanego. Dotyczy to zarówno przedsiębiorców, dla których samochód stanowi narzędzie pracy, jak i wszystkich innych poszkodowanych, którzy na co dzień poruszają się samochodem. Auto zastępcze należy się na cały okres, w którym poszkodowany nie może korzystać z samochodu, a nie tylko czas rzeczywistej naprawy. Kierowca musi zapłacić za wynajem, ale może liczyć na zwrot tych kosztów z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku.

– Trzeba mieć jednak na uwadze, że zwrot kosztów pojazdu zastępczego nie należy się już w przypadku, kiedy poszkodowany korzystał z samochodu sporadycznie lub dysponuje innym autem, którym może jeździć. Ponadto ubezpieczyciel pokryje jedynie wydatki uzasadnione, czyli np. koszt wynajmu samochodu tej samej klasy lub podobnej, ale już klasy wyższej nie – dodaje Marek Baran. ”

Czytaj więcej  w artykule: Żródło

Reklamy

About car4fun

Pracuję w firmie Deprat Sp. z o.o. Zajmujemy się wypożyczaniem samochodów więc jestem zainteresowana motoryzacją, marketingiem. Tego bloga stworzyliśmy dla zabawy i rozrywki po pracy. Chcemy potraktować temat z przymrużeniem oka.

Posted on 13 marca 2012, in Newsy, Ubezpieczenia komunikacyjne and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: