Złodzieje gustowali w Toyotach


Policjanci z Łodzi zlikwidowali w Ksawerowie dziuplę samochodową, w której demontowane były głównie pochodzące z kradzieży Toyoty. Zatrzymano dwóch paserów.

6 marca 2012 roku przed godziną 16. funkcjonariusze dotarli do jednej z posesji przy ulicy Łódzkiej w Ksawerowie. Z uzyskanych wcześniej informacji wynikało, iż na tym terenie zorganizowano dziuplę samochodową. Krótka obserwacja potwierdziła podejrzenia. Mimo że wiele wskazywało, że w budynkach znajdują się ludzie, nikt nie otwierał bramy. Policjanci po pokonaniu ogrodzenia dotarli do domu. W otwartych pomieszczeniach nikogo jednak nie zastali.

Postanowili bliżej przyjrzeć się temu, co dzieje się w garażu. W jego wnętrzu ujawniono częściowo zdemontowaną Toyotę. Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 26-letniego zgierzanina ukrywającego się w Ksawerowie. Jak się okazało, od blisko dwóch miesięcy był poszukiwany przez zgierskich policjantów w związku z wyrokiem skazującym go na karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo.

Podczas przeszukania oprócz zdekompletowanej Toyoty o wartości 25 tysięcy złotych, która została skradziona z terenu Górnej w nocy z 2 na 3 marca 2012 roku, zabezpieczono tablice rejestracyjne m.in. skradzione wraz z Toyotą corolla wartości 30 tysięcy złotych w nocy z 20 na 21 lutego 2012 roku na terenie łódzkiego Widzewa. Ujawniono także podzespoły i akcesoria, m.in. silniki pochodzące od pojazdów marki Toyota.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 26-latek w ciągu ostatnich trzech tygodni na zlecenie organizatora procederu zdemontował na części co najmniej cztery Toyoty, w tym Corolle i Avensis. Wstępnie wartość zabezpieczonego mienia oszacowano na 60 tys. złotych. Dalsze czynności procesowe prowadzą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. 26-latek usłyszał już kilka zarzutów paserstwa i trafił do aresztu śledczego. Idąc dalej za ciosem, funkcjonariusze z „samochodówki” zatrzymali w czwartek 40-letniego zleceniodawcę. Jechał samochodem ulicą Szczecińską. Był kompletnie zaskoczony.

Po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego prokuratura podejmie decyzję co do ewentualnych środków zapobiegawczych natomiast policjanci wyjaśnią wszystkie wątki przestępczej działalności tego duetu.

Źródło 

Reklamy

About car4fun

Pracuję w firmie Deprat Sp. z o.o. Zajmujemy się wypożyczaniem samochodów więc jestem zainteresowana motoryzacją, marketingiem. Tego bloga stworzyliśmy dla zabawy i rozrywki po pracy. Chcemy potraktować temat z przymrużeniem oka.

Posted on 8 marca 2012, in Newsy and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: