Michel Platini będzie miał swoją tablicę w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie


Prezydent UEFA Michel Platini będzie miał swoją tablicę w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie. Znakomity przed laty piłkarz odsłoni ją 22 czerwca.

Tego dnia w Gdańsku rozegrany zostanie jeden z meczów ćwierćfinałowych Euro 2012 (być może z udziałem Polaków), na którym pojawi się również Platini. Będzie więc okazja aby kilka godzin wcześniej w nieodległym Władysławowie prezydent UEFA odsłonił swoją tablicę w Alei Gwiazd Sportu.

– Platini okazał się niezwykle skromnym człowiekiem. Z przyjemnością zgodził się, aby jego gwiazda pojawiła się we Władysławowie obok emblematów jego przyjaciół z boiska Zbigniewa Bońka i Grzegorza Laty, zrezygnował za to z proponowanego mu tytułu doctora honoris causa AWFiS w Gdańsku. Stwierdził w nadesłanym do nas piśmie, że cała jego kariera i to, co osiągnął, związane jest właśnie z boiskiem, a nie uczelnią – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” Jerzy Szczepankowski, przewodniczący Kapituły Alei Gwiazd.

W tym roku odbędzie się już 13. edycja odsłonięcia tablic w Alei Gwiazd Sportu. Swoje gwiazdy mają w niej największe postaci polskiego sportu (m.in. Kazimierz Górski, Feliks „Papa” Stamm, Irena Szewińska, Jerzy Kulej, Hubert Wagner, Kazimierz Deyna, Włodzimierz Lubański, Bogdan Wenta i wielu, wielu innych), ale z obcokrajowców podobny zaszczyt spotkał do tej pory tylko dwie osoby: słynnego himalaistę Nowozelandczyka Edmunda Hillary’ego (pierwszy człowiek, który wszedł na Mount Everest) oraz Węgra Janosa Keveya, w latach 1947-58 trenera polskiej kadry szablistów.

Źródła

Reklamy

About car4fun

Pracuję w firmie Deprat Sp. z o.o. Zajmujemy się wypożyczaniem samochodów więc jestem zainteresowana motoryzacją, marketingiem. Tego bloga stworzyliśmy dla zabawy i rozrywki po pracy. Chcemy potraktować temat z przymrużeniem oka.

Posted on 2 marca 2012, in Newsy and tagged , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: