Toyota z najniższą emisją CO2 w Europie


Jak wynika z raportu Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencji Środowiska, Toyota Motor Europe (TME) została ogłoszona liderem europejskiej motoryzacji w dziedzinie niskiej emisji CO2.

Według metodologii raportu średnia emisja CO2 Toyoty i Lexusa w Europie wynosi 112.2 g/km, czyli wyraźnie mniej niż średnia dla całego rynku (140 g/km), oraz o 16 g/km mniej niż cel, jaki postawiła przed Toyotą Komisja Europejska (128.35 g/km).

Raport jest jednym z narzędzi Komisji do ograniczania emisji CO2 w Europie. Wyniki pierwszych dwóch raportów za lata 2010 i 2011 będą wyznaczały limity emisji dla każdego producenta samochodów w kolejnych latach. W przypadku każdego producenta obecna metodologia raportu bierze pod uwagę 65% samochodów z najniższą emisją CO2. Według metodologii założonej przez Komisję na 2015 rok, średnia emisja CO2 dla koncernu będzie obliczana w oparciu o 100% samochodów zarejestrowanych w Europie, a nie o 65% z najniższą emisją, jak obecnie.

Wynik osiągnięty przez Toyotę nie tylko potwierdza pozycję koncernu jako lidera rozwiązań ekologicznych w motoryzacji, ale wskazuje także na jasną przyszłość technologii hybrydowej Toyoty w Europie.

Źródło: toyota.pl 

Reklamy

About car4fun

Pracuję w firmie Deprat Sp. z o.o. Zajmujemy się wypożyczaniem samochodów więc jestem zainteresowana motoryzacją, marketingiem. Tego bloga stworzyliśmy dla zabawy i rozrywki po pracy. Chcemy potraktować temat z przymrużeniem oka.

Posted on 11 lutego 2012, in Newsy and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: