Mróz vs. akumulator – co możemy zrobić?


Przy ostrych mrozach właściciele aut z silnikiem Diesla powinni pamiętać o wzbogaceniu paliwa, natomiast wszyscy kierowcy powinni szczególnie zadbać o stan i sprawność akumulatora.

– Przy siarczystych mrozach warto nawet wrócić do starego „zwyczaju” i zabierać akumulator na noc do domu – radzą eksperci motoryzacyjni z ogólnopolskiej sieci ProfiAuto.pl. – Dotyczy to szczególnie starszych akumulatorów. Po czteroletniej eksploatacji są słabsze i przez to narażone na szybsze rozładowanie. W takich przypadkach bardzo silny mróz poniżej 20 stopni Celsjusza i pozostawienie samochodu na zewnątrz może spowodować rozładowanie akumulatora – mówi Adam Wrocławski, właściciel serwisu 4GT Auto Wrocławski w Katowicach.

– W takim przypadku nawet w dzisiejszych czasach w starszych samochodach uzasadnione jest zabieranie akumulatora do domu, lub wymiana na nowy. Jednak w nowych samochodach przed wyjęciem akumulatora należy sprawdzić w instrukcji, czy producent na to zezwala, ponieważ może to doprowadzić do rozprogramowania niektórych modułów (sterowników) elektronicznych – mówi Adam Wrocławski. Dodaje, że z reguły powinno się wymieniać na nowe akumulatory po pięcioletniej eksploatacji.

Więcej szczegółów na Onecie!

Reklamy

About car4fun

Pracuję w firmie Deprat Sp. z o.o. Zajmujemy się wypożyczaniem samochodów więc jestem zainteresowana motoryzacją, marketingiem. Tego bloga stworzyliśmy dla zabawy i rozrywki po pracy. Chcemy potraktować temat z przymrużeniem oka.

Posted on 11 lutego 2012, in Newsy and tagged , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: